TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 10:51
Sevgili Öğrenciler,

Dünyada ve ülkemizde sağlık harcamalarının artması ve sağlık teknolojilerinin büyük bir gelişim göstermesi, sağlık sektöründe hızlı bir büyümeye neden olmaktadır. Sağlık sektörüne nitelikli sağlık personel yetiştirmeyi hedeflediğimiz İstanbul Gelişim Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde  yer alan Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavi sürecinin takibinde hayati rol oynayan tıbbi görüntüleme cihazlarını kullanabilen tıbbi görüntüleme teknikerinin yetiştirildiği bir 2 yıllık bir önlisans programıdır.
 
Üniversitemiz tarafından uygulanan uluslararasılaşma hedefine yönelik eğitim kapsamında teorik derslerin dışında pek çok ders uygulamalı olarak gerçekleştirilmekte, öğrencilere öğrendiklerini pekiştirme fırsatı sunulmaktadır. Yaparak öğrenme ilkesinin benimsendiği üniversitemizin çeşitli sağlık kurumlarıyla gerçekleştirdiği iş birlikleri sayesinde öğrencilerimizin sektörü ve mesleklerinin temelini oluşturan cihazları yakından tanımaları sağlanmaktadır.
 
Profesyonel eğitim kadromuzla uluslararası standartlarda eğitim - öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğü Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü öğrencileri, bilgi teknolojileri, tıbbi radyolojik terminoloji, tıbbi görüntüleme, radyasyon güvenliği ve korunması, radyolojik anatomi, ileri tıbbi görüntüleme, radyolojide organizasyon gibi dersler sayesinde mesleki bilgi ve beceriler ile donatılmış olarak mezun olmaktadır. Uygulamalı dersler ile alanındaki teknolojiyi kullanma becerisi kazanan mezunlarımız, ekip çalışmasına uyumlu,  görüntüle teknolojisinde dünyada yaşanan gelişmeleri ya takip eden, analitik düşünebilen, topluma ve çevreye duyarlı, hasta ve hasta yakınlarıyla güçlü iletişim kurabilen, nitelikli teknikerler olarak sağlık sektörüne katılmaktadır.

Teorik ve uygulamalı eğitimin dengeli bir şekilde eğitim programında yer aldığı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü bugün olduğu gibi gelecekte de sağlık sektörünün içinde gelişime açık, vazgeçilmez alanlardan biri olmaya devam edecektir. Siz de Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü’nü tercih ederek sağlık sektörü içinde yerinizi alabilirsiniz.
 
Mutlu ve başarılı olacağınız meslekler seçmeniz dileğiyle... 
 
Öğr. Gör. Erdi Bilgiç
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Murat Şengöz Sokak No:8 Avcılar/ İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr