TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK

Program Başkanı Mesajı

29.05.2018 Sal 05:08
Değerli Öğrenciler,

Günümüz dünyasında teknoloji ve bilimin hızla ilerlemesiyle birlikte tüm sektörlerde gelişim ve değişim kaçınılmaz bir hal almıştır. Kendini yenileyen ve değişime açık olan kurumlar, bunun yanında kurumlarda istihdam edilen personelin de çağın gereklerine uyum göstermesi  işlerini daha kolay yürümesini sağlamakta, başarı oranlarını arttırmaktadır. Çağın gerisinde kalan kurumlar ve çalışanlar ise zamanla tercih edilmeyen ve yönetilemeyen, karmaşık yapılar arasında yer alacaklardır. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin uluslararasılaşma hedefine yönelik eğitim verilen tüm akademik programlarında değişim ve gelişim vizyonu ve çağı yakalama anlayışı ile dünya standartlarında eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.
 
Üniversitemiz çağı yakalayan modern eğitim anlayışı ile tıbbi bilimlerden, hukuka, iletişim bilimlerinden, mühendisliğe kadar tüm eğitim programlarında en çok tercih edilen okullar arasında yer almayı başarmıştır. Bu başarısına ortak olan programlardan biri olan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü, kendi alanında doğan nitelikli personel ihtiyacını tam donanımlı, nitelikli mezunlar ile karşılamaktadır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü, sağlık kuruluşlarında hasta ile ilgili kayıt, dosyalama, istatistik ve arşiv sisteminin uluslararası standartlara uygun olarak düzenli tutulmasını ve yazışmaların doğru ve düzenli şekilde yürütülmesini sağlayacak teknik personelleri sağlık sektörüne kazandırmaktadır. Uluslararası standartlarda eğitim anlayışı çerçevesinde öğrencilerine, sağlık kurumları yönetimi, tıbbi dokümantasyon, iletişim bilimi, tıbbi terminoloji, insan anatomi ve fizyolojisi, mesleki yazışmalar, sağlık mevzuatı, büro yönetimi ve ergonomi, ilaç bilgisi, hastane otomasyonu alanlarında profesyonel akademik kadromuzla bir teorik ve uygulamalı eğitimler sunulmaktadır. Öğrenciler kendilerine sunulan mesleki eğitimin yanı sıra hayata dair elde ettikleri pek çok kazanımla sosyal yaşamlarında da başarıyı yakalayacak nitelikler kazanarak okulumuzdan mezun olmaktadır. 

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak topluma değer katma, toplum yararına faaliyetlerde bulunma ilkelerimizi öğrencilerimize aktarmanın gayreti ve mutluluğu içinde aramıza katılacak yeni öğrencilerimizi büyük bir heyecanla beklemekteyiz. Sizler de bu büyük yapının bir parçası olmak, yaşamınızda başarılara imza atmak isterseniz tercihinizi okulumuzdan yana kullanabilirsiniz. Hepinize başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Öğr. Gör. Nazlı YÜCEOL
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı


Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01