SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 09:43
Kıymetli Öğrenciler;
 
Tüm dünyada olduğu gibi sosyo-ekonomik koşullardaki değişiklikler nüfusun büyük bölümünün yaşam şekillerinde de önemli değişikliklere neden olmaktadır. Buna paralel olarak özellikle son yıllarda kozmetik sektörüne olan ilgide önemli bir artış yaşanmaktadır. Bayanlar ağırlıklı olmak üzere hem bayanlar hem erkekler artık dış görünüşlerine çok daha fazla önem vermekte bunun için para ve zaman harcamaya gönüllü olmaktadır. Sektördeki talep artışına paralel olarak yatırımlar da artmakta ve daha fazla nitelikli elemana ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Bu alandaki en yeni yöntemlerin ve en yeni teknolojilerin başarıyla uygulandığı Türkiye bulunduğu bölgenin ve dünyanın yükselen değeri olmaya adaydır.  Bu hedef, Türkiye’nin bu alanda yetişmiş ve uzmanlaşmış insan kaynağına olan ihtiyacını da gün geçtikçe arttırmaktadır. Eğitim öğretim programında yaparak öğrenme prensibinin  benimsendiği Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri teorik derslerin dışında sektör profesyonelleriyle bir araya geldikleri pratik dersler ile alanındaki dünyadaki güncel gelişmeleri takip eden, hayat boyu öğrenme prensibini benimsemiş, estetik bakış açısına sahip, iletişim yeteneği güçlü, el becerileri gelişmiş, girişimci, yenilikçi, ekonomik, sosyo-kültürel sürdürülebilirliği hedefleyen profesyoneller olarak mezun olmaktadır.
 
Eğitimde uzmanlaşma, uluslararasılaşma hedefine yönelik çalışmalar ile gerçekleştirdiğimiz eğitim-öğretim faaliyetlerimiz, öğrencilerimizin güncel ve yeterli mesleki ve akademik donanıma sahip, tercih edilir niteliklere sahip mezunlar olmalarını sağlamaktadır.
Cilt bakımı ve saç tasarımı, makyaj, epilasyon, vücut bakımı uygulamaları, el ayak ve tırnak bakımı, kozmetik ürünler bilgisi, mikrobiyoloji ve sterilizasyon, mesleki anatomi ve fizyoloji, saç ve cilt hastalıkları gibi dersler iler mesleki bilgi ve becerileri artan Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri uygulamalı dersler ile öğrendiklerini pekiştirme fırsatı bulmaktadır.
Ayrıca bu alanda hizmet veren firmalarla, kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri ile öğrencilerimizin yaparak ve hizmet ederek öğrenmelerini, mesleklerinde yaratıcı çözümler bulmalarını, reel sektörü tanımalarını ve sosyal ilişkiler kurmalarını sağlamaktayız. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü olarak mesleki yeterlilik dışında kazandırdığımız diğer niteliklerle öğrencilerimizin mezuniyet sonrası karşılaşabilecekleri engelleri de ortadan kaldırmaktayız. Geleceğin en fazla talep görmeye aday sektörlerinden birinde uzmanlaşmak için Saç Bakımı ve Güzellik Bölümü’nü tercih edebilirsiniz. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.


 
 
Öğr. Gör. Pelin ÖZGÜNAY
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01