OPTİSYENLİK

Program Başkanı Mesajı

24.05.2018 Per 03:15
Değerli Gençler,

Eğitimde kaliteyi, yetiştirdiği nitelikli bireylerle topluma hizmeti, sürdürülebilir kılmayı hedefleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu insan yaşamındaki en etkin sektörlerden biri olan sağlık alanında profesyonel sağlık elemanları yetiştirmektedir. Sağlık sektörünün çeşitli alanlarındaki insan kaynağı ihtiyacını, uluslararasılaşma hedefine yönelik hazırlanan eğitim programlarıyla mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış elemanlar ile karşılama misyonunu üstelenen üniversitemiz Optisyenlik Bölümü ile bu alanda nitelikli, toplum sağlığını önemseyen, insanı ve etik değerlere saygılı optisyenler yetiştirmektedir.  
 
Profesyonel eğitim kadromuz tarafından verilen teorik ve uygulamalı dersler ile geleceğe hazırlanan gençlerimiz, bilimsel ilkelere dayalı uluslararası düzeyde bilgi ve beceriye sahip, alanındaki gelişmeleri takip etme kabiliyeti kazanmış, hayat boyu öğrenme prensibini benimsemiş, insani ve etik değerlere saygılı, çağdaş, gençler olarak Optisyenlik Bölümü mezunları arasına katılmaktadır. Görme kusuru olan insanların optik gereçlere olan ihtiyacının karşılanmasın sağlayan Optisyenlik Bölümü mezunları bireyin yaşam kalitesinin yükseltilmesine de katkı sağlamaktadır.
 
Bireyin yetiştirilmesini topluma fayda sağlamak misyonuyla gerçekleştiren üniversitemizde, sizleri de aramıza görmek isteriz.

Sevgilerimle…

 
 
 
                                                                                  Dr. Öğr. Üyesi Sinem GÜRKAN AYDIN
Optisyenlik Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01