ODYOMETRİ

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 04:29
Sevgili Gençler,
 
Sağlık sektörüne nitelikli, bilgi ve becerisi ise öne çıkan sağlık personel yetiştirmeyi kendine misyon edinen İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu uluslarararasılaşma hedeflerine uygun hazırlanan öğrenci odaklı eğitim sistemi ile genç nesilleri geleceğe hazırlanmaktadır.
 
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki 2 yıllık önlisans programlarından biri olan Odyometri Bölümü’nde, yeni bir bilim dalı olan ve son yıllarda hızla gelişmeye devam eden odyoloji alanında çalışacak nitelikli teknik personel yetiştirilmektedir. Mezunlarımızın “Odyometrist” ünvanı aldıkları programda, işitme kaybı olan kişilerin tespit edilmesi, tanı konulması, işitme kaybının düzeyinin belirlenmesi, çözüm önerileri gibi insanın işitme duyusu özelinde eğitimler verilmektedir.
 
Alanında uzman eğitim kadromuz tarafından hazırlanan, uluslararası düzeyde güncel bilginin aktarıldığı Odyometri Programı’nda teorik derslerin yanı sıra pratik uygulamaların ağırlık kazandığı bir müfredat takip edilmektedir. İşitme kayıplarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonunda önem taşıyan testlerin doğru ve güvenilir şekilde uygulanabilmesi için öğrencilerimize, bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflediğimiz okulumuzda uygulamalı dersler, işitme ve denge testlerinin yapılabildiği tüm cihaz ve ekipmanların bulunduğu laboratuvarımızda yapılmaktadır. Odyometrist adayı öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirme fırsatı buldukları uygulamalı dersler, çeşitli sağlık kuruluşları ile yapılan işbirlikleri çerçevesinde sunulan staj imkanları ile mesleki bilgi ve beceri ile donatılmış, toplum yararını gözeten, etik değerlerine bağlı, iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına uyumlu, çözüm odaklı odyometristler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Sağlık sektöründe çalışmak, hızlı gelişen bu sektörde meslek edinmek isteyen öğrencilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.
 
Tüm üniversite öğrencilerine ve adaylarına başarılar diliyorum.
 Öğr. Gör. Tuba POLAT
Odyometri Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Murat Şengöz Sokak No:8 Avcılar/ İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr