İLK VE ACİL YARDIM

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 04:24
Sevgili Öğrenciler,
 
İlk ve Acil Yardım Programı, çeşitli nedenlerle acil müdahale ihtiyaç duyulduğunda hastane öncesi müdahaleyi gerçekleştiren, yaralıyı ya da hastayı uygun koşullarda hastaneye ulaştıran ambulans ve acil bakım teknikerlerinin yetiştirildiği  bir bölümdür. Hasta ya da yaralının hayatını kurtarıcı, sakatlığı önleyici ilk müdahaleyi yapan teknikerlerimizin dokunuşu, yapacakları müdahale insan yaşamında hayati önem taşımaktadır.
 
 Son yıllarda hastane öncesi müdahalenin önemi ve profesyonellik gerektirdiği tamamen kabul görmüş, ilk ve acil yardım ile ambulans sistemlerindeki değişiklikler, gelişimler, nitelikli ambulans ve acil bakım teknikerlerine olan ihtiyacın artmasına neden olmuştur. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki İlk ve Acil Yardım Programı ile sektörün ihtiyacını karşılayacak nitelikli, sorumluluk sahibi, ilk müdahale konusunda gerekli bilgi ve beceri ile donatılmış, okulda aldığı eğitimi uygulamaya dönüştürebilen, güçlü iletişim becerisine sahip, sorunları doğru tespit eden, hızlı ve doğru karar veren ve doğru çözümler üreten ambulans ve acil bakım teknikerleri yetiştiriyoruz.  İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin uluslararasılaşma hedefine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde eğitim veren İlk ve Acil Yardım Programı ile sektörde mesleki yetkinlikleri ve becerileri ile aranılan sağlık elemanlarının yetiştirildiği öncü bir kurum olmayı kendimize misyon edindik.
 
Üniversitemizin “Üniversite insanlığa hizmet eder” ilkesinden yola çıkarak öğrencilerimize mesleki bilgi ve yeterlilik kazandırmanın yanında topluma, insanlığa faydalı, insan yaşamını öncelikli tutarak mesleğini yapmayı sürdüren, hayat boyu öğrenmeyi benimsemiş bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.
 
Sektörümüzde gelişmeler, kullanılan sistemlerde, uygulanan yöntemlerdeki yenilikler devam ediyor. Alanındaki gelişmeleri ve güncel bilgiyi takip eden, programı entegre edebilen profesyonel eğitim kadromuzla, bu alandaki öncü olmaya devam ediyoruz.  Sağlık sektöründe var olmayı, insanın yaşam mücadelesi verdiği ilk anda ona yardım eli uzatmayı ve bu alanda profesyonel olmayı isteyen öğrencilerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk uyarız.
Mutlu ve başarılı olacağınız tercihler yapmanız dileğiyle...

                                                                                     
 

 Öğr. Gör. Emel ÇAKAR
                                                                                       İlk ve Acil Yardım Program Başkanı
                                                                                                 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01