FİZYOTERAPİ

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 04:22
Sevgili Öğrenciler,


Fizik tedavi, çeşitli nedenlerle hareket bozukluğu olan hastalara ağrı ve fonksiyon bozukluğu olan hasta ve yaşlılara, uzman hekim tarafından programlanarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzman doktor, hastanın hareket bozukluğuna ya da ağrısına odaklanarak bir program hazırlamaktadır. Fizik tedavi son yıllarda sağlıklı kişilerde koruyucu hekimlik kapsamında sakatlığı, yaralanmayı önleyici bir yöntem olarak da kullanılmaktadır. Meslek yüksekokulunda 2 yıllık önlisans programı olan Fizyoterapi Bölümü mezunları “Fizyoterapi Teknikeri” ünvanı almaktadır.
 
Fizik tedavi yöntemleri konusunda güncel ve teknolojik bilgiye sahip olan fizyoterapi teknikleri, fizik tedavi doktoru ve fizyoterapist denetiminde uygulanan tedaviye destek veren yardımcı sağlık elemanlarıdır. Programlanan tedaviyi takip eden ve uygulanması sırasında destek veren teknikerler, 2 yıl süren eğitimleri boyunca İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin uluslararasılaşma vizyonuyla teorik ve ağırlıklı olarak uygulamalı dersler almakta, insan anatomisini, kemik yapısını ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda verilen uygulamalı derslerde detaylarıyla öğrenmektedir. Sağlık kuruluşlarıyla yapılan işbirlikleri ile Fizyoterapi Bölümü öğrencilerimize ilk yılın sonunda 30 günlük staj fırsatı sunulmakta, okulda öğrendiklerini sağlık kuruluşlarında tecrübe etme, hastalarla birebir iletişim kurma şansı verilmektedir.
Hedefi değer üretmek olan İstanbul Gelişim Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü mezunlarımız 2 yıl sonunda fizyoterapi teknikeri olarak meslek hayatlarına devam edebilecekleri gibi Dikey Geçiş Sınavı’na girerek 4 yıllık Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’ne devam etme hakkına da sahiptir.
 
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon’a olan ilgi her geçen gün artmakta ve bu alanda çok daha fazla yardımcı elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyacın her geçen gün arttığı, insanların yaşam kalitesini yükselten bu bölümde sizleri de görmekten mutluluk duyarız. Hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl dilerim.
 


 
Öğr. Gör. Tuğçe YILMAZ
Fizyoterapi Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01