DİYALİZ

Program Başkanı Mesajı

24.05.2018 Per 03:03
Kıymetli Öğrenciler,


Diyaliz Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda  2 yıllık önlisans programı olarak öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamaktadır. Programının temel konusu çeşitli nedenlere bağlı olarak böbrek yetmezliği yaşayan hastaların tedavisinde kullanılan diyaliz ve diyaliz hastalarıdır. Diyaliz Bölümü, müfredatında öğrencilerimize  hemodiyaliz, periton diyaliz ve böbrek nakli konusunda teorik ve laboratuvarda uygulamalı eğitimler verilmekte ve “Diyaliz teknikeri” unvanı ile mezun olmaları sağlanmaktadır.
 
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl kronik böbrek yetmezliği tanısı konulan hasta sayısında önemli oranda artış yaşanmaktadır. Diyaliz bu hastaların yaşamlarında hayati önem taşımaktadır. Hastaların yaşam kalitesini arttıran diyaliz işleminin profesyonel sağlık teknikerleri tarafından yapılması gerekliliği , diyaliz yapılan merkezin sayısındaki artış Diyaliz Bölümü, mezunu nitelikli teknikerlere olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Özel ve kamu kurumlarına bağlı hastanelerin diyaliz ünitelerinde, diyaliz merkezlerinde iş imkanına sahip olan Diyaliz Bölümü,  mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde Sağlık Eğitimi, Sağlık Memurluğu, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programlarına dikey geçiş yapabilme hakkına sahip olmaktadır.
Uluslararasılaşma hedefimize uygun olarak profesyonel ve tecrübeli akademik kadromuz ile hazırlanan, öğrencilere ileri teknolojik imkanların sunulduğu Diyaliz Bölümü’nde etik değerleri olan, insan sağlığını her şeyin önünde tutan, hoşgörülü, stresli çalışma şartlarına dayanıklı, dikkatli, insan ilişkileri güçlü diyaliz teknikerleri yetiştirilmektedir.
 
Meslek sahibi nitelikli genç nesiller yetiştirdiğimiz meslek yüksek okulumuzda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.Öğr. Gör. Emine HAS
Diyaliz Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01