BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ

Program Başkanı Mesajı

24.05.2018 Per 01:53
 
Kıymetli Gençler,
 
Hızla gelişen teknolojinin en hızlı adapte edildiği sektörlerden biri de sağlıktır... İlerleyen teknoloji ile birlikte hastanelerde, kliniklerde kullanılan cihazlar yenilenmekte, teşhis ve tedavi sırasında hekimlerin ve sağlık personelinin işini kolaylaştıran, hastalığın belirtilerine dair çok daha detay bilgilere ulaşılmasını sağlayan, mikro tedaviler uygulanabilmesine imkan verilen cihazlar geliştirilmektedir.
 
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü’nde sayıları artan ve güncellenen bu cihazların hastanelerde ve kliniklerde kullanımı konusunda teknik destek verebilecek, yenilikleri analiz edebilecek, teknolojik gelişimi ve farklılıkları takip edebilecek, gerektiğinde montajını tamirini, bakımını yapabilecek “Biyomedikal Cihaz Teknikeri” yetiştirilmektedir.
 
Sağlık sektörü teknolojisiyle birlikte global bir gelişim içinde olan dünyanın farklı yerlerinde yapılan teknolojik buluşların dünyanın her yerinde talep edildiği bir sektördür. Bundan yola çıkarak hazırlanan Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü, uluslararasılaşma hedefimize uygun olarak dünyadaki gelişmelerin yakından takip edildiği, cihazların laboratuvar ortamında kullanıldığı, sağlık sektörü ile yapılan işbirlikleri sayesinde öğrencilerin cihazları pratik olarak da tecrübe ettikleri bir bölüm olarak öğrencilerimize meslek kazandırmaktadır.
 
Teknolojinin yakından takip edildiği bu bölümde hepinize başarılar diliyorum.


 
Öğr. Gör. Aylin ÇETİN
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01