AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 09:59
Değerli Öğrenciler,
 
Ağız ve diş sağlığı konusunda toplum bilincinin artmasıyla birlikte bu alanda hizmet veren branş hastanelerinin ve kliniklerin sayısında da önemli oranda artış yaşanmaktadır. Diş hekimliği alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve yeni tedavi yöntemleriyle birlikte ağız ve diş sağlığı teknikeri ya da diş hekimi asistanı tedavi süresince hekimin en büyük yardımcısı haline gelmiştir. Bazı önemli operasyonlarda hekimler zaman zaman birden fazla asistanla çalışmaktadır. Bu çalışma biçimi diş hekimlerinin sadece hastanın tedavisine odaklanmasını sağlamakta, tedavi süresini kısaltmakta ve tedavi kalitesini yükseltmektedir.
 
Diş hekiminin olduğu hastanelerde, polikliniklerde ve özel kliniklerde çalışabilecek nitelikte ağız ve diş sağlığı teknikerlerinin yetiştirildiği programda İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin uluslararasılaşma hedefine yönelik eğitime uygun olarak uzman akademik kadromuzla hazırlanmış pratik ve teorik eğitimi kapsayan bir müfredat takip edilmektedir. İstanbul Gelişim Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, profesyonel eğitim kadrosu, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarları ile sizleri meslek hayatınızda başarılı olmanızı sağlayacak yetkinlikler kazandırmaktadır.
Öğrencilerimiz pratik ve teorik derslerle aldıkları 2 yıllık eğitimin sonunda elde ettikleri bilgi ve beceri ile sektörde tecrübe kazandıkça başarılı ve mutlu olmaktadır.
 
Hepinize başarılı mutlu bir meslek hayatı diliyorum...

 


Dr. Öğr. Üyesi Şenel ÇAVUŞOĞLU
Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01