AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Dental İmplant

11.03.2019 Pzt 10:55

Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi ile diş eksikliklerinin tedavisi de kolaylaşmıştır. Diş eksiklerinde güvenli bir şekilde implant uygulanması ve planlanması son dönemde ortaya çıkan önemli gelişmelerden biridir.

SHMYO Ağız ve Diş Sağlığı
Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi ile diş eksikliklerinin tedavisi de kolaylaşmıştır. Diş eksiklerinde güvenli bir şekilde implant uygulanması ve planlanması son dönemde ortaya çıkan önemli gelişmelerden biridir. Periodontal problemler, çürük, beslenme düzensizlikleri ve ağız diş sağlığı bakımının yeterince sağlanamaması sonucu diş kayıpları olabilmektedir. Diş kayıplarının tedavisinde implant halen en iyi tedavi seçeneği olmayı sürdürmektedir.  
 
Teknolojinin yardımı ile hastadan alınan dental volumetrik tomografi ile hasta için özel olarak hazırlanan ‘Guide’ (cerrahi rehber) ile diş eksikliklerinin tedavisi daha da kolaylaşmaktadır. Bilgisayarlı tomogrofilerden alınan görüntülerin bilgisayar programında işlenmesi ile elde edilen görüntülerde yapılan planlama hekimin cerrahi esnasında yapacağı hataları minimale indirmeyi amaçlar. Guide yardımı ile yapılacak implantların yerinin, açısının ve derinliği en iyi şekilde planlanabilmektedir. İmplant uygulanacak bölgelerde keratinize doku miktarı yeterli ise; transmukozal yaklaşım tercih edilebilir. Punching işlemi guide yerinden çıkartılmadan yapılmaktadır. Bu amaç için tasarlanmış bir özel bir trephine frez bulunmaktadır. Bu frezin özelliği mukoza punch işlemini yaparken pilot (başlangıç) frez için yer hazırlamasıdır. 
 
Her hasta için özel olarak hazırlanan bu Guidelar yardımı ile hekim için güvenli bir cerrahi işlem olmasının yanı sıra hasta için de konforu ifade etmektedir. İşlem sonrası hastada kanama, ağrı ve ödem minimalize edilerek hasta için konforlu bir tedavi olmaktadır. 
                                                                                                             
 Dr.Öğr.Üyesi Ayşe YILMAZ 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Murat Şengöz Sokak No:8 Avcılar/ İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr