Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu


 Müdürden Mesaj 

Sevgili Gençler,

 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak artan bu durum; sağlık sektörünün  gelişmesine, hem özel hem kamu sağlık hizmetlerinde çok daha fazla nitelikli sağlık personeli ihtiyacının oluşmasına neden olmaktadır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, hem eğitimli, hem meslek sahibi gençlerin ülkeye kazandırılması hem de personel ihtiyacının gittikçe arttığı sağlık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek misyonuyla 2013 yılından beri uluslararasılaşma hedefimize uygun eğitim ve öğretim hizmetlerine devam etmektedir.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi, dünya ölçeğinde üretilen fikriyatı, bilimsel bilgiyi, estetik anlayışı ve meslek pratiklerini izlemeyi ve öğrencilerine bu birikimleri aktarmayı ve öğrenmeyi öğretmeyi kendisine hedef edinmiştir. Bu bağlamda dünya standartları ve ülkemiz ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan, teorik ve uygulamalı dersleri içeren programlarımız, öğrencilerimize sağlık sektörünün çeşitli branşlarında yetiştirmekte, meslek edindirmektedir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki iki yıllık ön lisans programlarımızda alanında tecrübeli uzman eğitim kadromuz, uygulamalı derslerin yapıldığı ileri teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarımız, sosyal etkinliklerimiz, seminer ve konferans programlarımızla öğrencilerimiz Gelişim’in keyifli ve teknolojik ortamında geleceklerine hazırlanmaktadır.
 
Sağlık alanında bilimsel ve teknolojik gelişmelerin takip edildiği, eğitimlerimizde güncelliğin dikkat alındığı Meslek Yüksekokulumuzda, evrensel değerlere inanan, bireysel farklılıklara saygılı, fikir ve ifade özgürlüğü ile bilimsel özgürlüğü savunan, bir arada hoşgörüyle yaşamayı ve tüm canlıların hayat hakkına saygı göstermeyi ilke edinmiş mezunlar yetiştirmekteyiz. Mezunlarımızın kariyer hayatlarında yakaladıkları başarı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak izlediğimiz yolun doğruluğunu ispat etmektedir. Topluma başarılı ve mutlu gençler kazandırmak en büyük gururumuzdur.
 
Gelecekten başarı ve mutluluk bekleyen gençlerimiz!... Bu iki ayrıcalığı yaşamak için sizleri İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza davet ediyorum.

 

 

Prof. Dr. Mustafa NİZAMLIOĞLU

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜ