SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

Program Başkanı Mesajı

24.05.2018 Per 02:24
Sevgili Öğrenciler,
 
Ülkemizde ve dünyada hızla büyümekte olan sağlık sektöründe, nitelikli sağlık personeli yanı sıra yönetim ve organizasyon yeteneğine sahip, vizyoner, iletişim yeteneği güçlü, sağlık sektörünü tanıyan, sektördeki gelişmeleri, yenilikleri takip eden sorunları doğru tespit eden hızlı ve akılcı karar alabilen, çözüm odaklı, sağlık kurumlarının yönetim ve organizasyonuyla alakalı çeşitli departmanlarında görev alacak eğitimli elemanlara da ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Sektörde yaşanan büyümeye paralel olarak sağlık kurumlarının çok daha profesyonel yönetilmesi ve işletilmesi ihtiyacından doğan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü, temel işletme bilgisine sahip, yönetim becerisi kazanmış, aynı zamanda sağlık sektörünü yakından tanıyan, sektöre özel çözümler geliştirebilen nitelikli elemanlar yetiştirmektedir. Yurtdışından ülkemizdeki sağlık sektörüne talep gittikçe artmaktadır. Sağlık kurumlarının sağlık hizmetlerinde uluslararası standartlar taşıması, işletmesinin de profesyonel yapılmasını, yönetimin her kademesinde nitelikli elemanların olmasını zorunlu kılmıştır.
 
Topluma değer yaratma, ülkesine değer katma ilkesini benimseyen İstanbul Gelişim Üniversitesi, uluslararasılaşma hedefine yönelik çalışmaları kapsamında tüm bölümlerde olduğu gibi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü öğrencilerine de uluslararası standartlarda eğitim-öğretim imkanı sunmaktadır. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü bünyesinde öğrenciler, muhasebe, iletişim, sağlık kurumları yönetimi, işletme, mesleki yazışmalar, tıbbi terminoloji, finansal yönetim, hastane otomasyon, sağlık hizmetleri pazarlaması, yönetim ve organizasyon alanlarında bilgi ve beceriler kazanmaktadır. Kazandıkları bu becerilerle hastane yönetimi ve işletme bilgisine sahip mezunlarımız, sağlık kurumlarının çeşitli departmanlarında orta ve üst düzey yönetim kademelerde iş imkanına sahip olmaktadır.
 
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü mezunları, kamu ve özel hastaneler başta olmak üzere tıp merkezleri ve polikliniklerde, çeşitli branş hastanelerinde, belediye sağlık merkezlerinde, dernek ve vakıflara ait sağlık kuruluşlarında, sağlık sektörüne yönelik üretim yapan firmaların pazarlama departmanlarında, vb. yerlerde çalışabilmektedir.
 
Öğrencilerimizin meslek hayatlarına sağlam ve emin adımlarla başlamalarını hedeflediğimiz üniversitemizde, siz aday öğrencilerimizi aramızda görmek bizlere büyük mutluluk verecektir. Hepinize eğitim sürecinizde ve hayatınızın tüm evrelerinde başarılar dileriz. 
 


 

Öğr.Gör. Ebru CENGİZ

 Sağlık Kurumları İşletmeciliği Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Murat Şengöz Sokak No:8 Avcılar/ İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr