RADYOTERAPİ

Program Başkanı Mesajı

29.05.2018 Sal 01:13
Sevgili Öğrenciler,
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi, uluslararasılaşma hedefine yönelik hazırlanan, uluslararası akreditasyona sahip programları, uluslararası standartlarda pratik ve teorik eğitimleri yenilikçi ve profesyonel bakış açısı  ile her yıl binlerce öğrenciye dokunmakta, geleceklerine yön vermektedir. Üniversitemizde öğrenim gören her bir öğrencimiz  topluma değer yaratma ilkemiz ışığında mesleki eğitimlerini profesyonel eğitim kadromuzun önderliğine tamamlamakta, sosyal yaşamlarını destekleyici kazanımlar elde etmektedir.
 
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yer alan Radyoterapi Bölümü son yıllarda kanser vakalarındaki artış, yeni teknoloji ve uygulamalar nedeniyle bu alanda oluşan açığı karşılamak, sağlık sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek, toplum sağlığına fayda sağlamak üzere eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir. Mezunların “Radyasyon Onkolojisi Teknikeri” ünvanını aldıkları Radyoterapi Bölümü özellikle kanser tedavisinde önemli rol oynamaktadır.  Cerrahi öncesinde ve sonrasında hatta geliştirilen yeni teknolojiler ile ameliyat sırasında dahi hastaya uygulanan ışın tedavi yöntemi olan radyoterapiyi uygulayan teknikerler, multidisipliner bir yaklaşımla farklı branşlardan uzman doktorlar  tarafından hazırlanan tedavi sürecine katkı sağlamaktadır.
 
2 yıllık önlisans programı olan Radyoterapi Bölümü öğrencileri, radyoterapi ve görüntü oluşumu, radyoterapi fiziği, anatomi, fizyoloji, tıbbi radyolojik terminoloji, patoloji, röntgen cihaz yapısı, radyobiyoloji, simülasyon tekniği, klinik onkoloji, radyoterapide kalite güvenliği gibi derslerle mesleki bilgi ve beceri kazanmakta,  İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin eğitim sistemi ile hayat boyu öğrenmeyi benimsemiş, topluma fayda sağlamayı ilke edinmiş, multidisipliner çalışmaya uyum sağlayabilecek, etik değerlere sahip, nitelikli, sosyal bireyler olarak mezun olmakta ve sağlık sektörüne kolaylıkla katılmaktadır.
Sizler de Radyoterapi Bölümü’nü tercih ederek sağlık sektörü içinde aranılan bir meslek grubuna dahil olabilir, sektörde İstanbul Gelişim Üniversitesi mezunu olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Hepinize başarılar dilerim.
 
 

Öğr. Gör. Selim ÖĞÜT
Radyoterapi Program Başkanı   
                                                             

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01