PERFÜZYON TEKNİKLERİ

Genel Bilgiler

Programın Amacı

Bu programın amacı kalp ve damar cerrahisi ameliyatları ile organ nakillerinde kullanılan kalp - akciğer makinesi ve ilgili diğer destek cihazlarının kurulum ve uygulanmasında kalp cerrahına ve ekibine ameliyathane şartlarında yardımcı olacak “Perfüzyon Teknikeri” yetiştirmektir.

Programın Hedefi

Programın ana hedefi ameliyathanede görev alacak yetkinlikte ‘Perfüzyon Teknikeri’ yetiştirmektedir. Bu hedef doğrultusunda, kardiyopulmoner bypass ve ekstrakorporeal sirkülasyon konusunda yüksekokul düzeyinde bilgi sahibi ve el becerileri yüksek Perfüzyon Teknikerleri yetiştirmek hedeflenmektedir.

Kariyer Olanakları

Mezunlar ‘Perfüzyon Teknikeri’ ünvanı alarak kamu ve özel hastaneler başta olmak üzere üniversite hastaneleri, özel klinikler gibi kardiyovasküler alanda ameliyat yapan bütün sağlık kurumlarında çalışabilirler. Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) göre Sağlık Teknikeri olarak atanabilmektedirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Programlar

Önlisansta mevcut tüm sağlik bölümlerine geçiş imkani bulunmaktadir.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

“Perfüzyon Teknikerliği” ön lisans programlarini başari ile bitirenler, ÖSYM tarafindan açilan Dikey Geçiş Sinavi’nda(DGS) başarili olduklari takdirde “Acil Yardim ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlik Hizmetleri” lisans programina dikey geçiş yapabilirler.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01