ANESTEZİ

Program Başkanı Mesajı

25.05.2018 Cum 04:26
Sevgili Gençler,
 
Hastalara cerrahi müdahale yapılırken, hastanın acıyı hissetmemesi için ameliyat öncesinde anestezi yapılmakta, tüm hayatı fonksiyonları devam ederken kısa süreliğini bilincin kapalı olması sağlanmaktadır. Çoğu zaman genel anestezi uygulanmakta zaman zaman ise hastanın durumuna, doktorun talebine, operasyona göre lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Anestezi programında, ameliyat öncesinde hasta hazırlanırken yanında bulunan, anestezi işlemi sırasına anestezi uzmanına yardımcı olan, ameliyat sırasında sağlık ekibine destek veren, hekimlerin talimatlarını yerine getiren “Anestezi teknikeri” unvanı alan yardımcı sağlık profesyonelleri yetiştirilmektedir.
 
Hastanın ameliyathaneye kabulünden ilgili birimlere teslim edilene kadar sorumluluğunu alan anestezi teknikleri, anestezi, yoğun bakım, ve ağrı üniteleri konusunda da bilgi ve beceri kazanmaktadır. Pratik ve teorik derslerin profesyonel eğitim kadrosu ile gerçekleştirildiği Anestezi programında öğrencilerimiz ayı zamanda acil durumlarda hastaya müdahale edilmesi için kısa zamanda en doğru hazırlığı yapabilecek sağlık ekipleri olarak da mezun olarak da yetiştirilmektedir.
 
Uluslararasılaşma hedefimiz doğrultusunda dünyada ve Türkiye’de sağlık sektöründe en güncel bilgilerin takip edildiği ve öğrencilere aktarıldığı programda kalite güvence merkezli uluslararası akreditasyona sahip bir eğitim verilmektedir. Kültür derslerinin yanı sıra mesleki temel bilgilerin, anatomi, fizyoloji gibi tıbbi derslerin de verildiği programda teknolojik altyapıya sahip laboratuvarlarda verilen uygulamalı dersler ile mezunlarımız hayati önem taşıyan bir bölümde çalışacak olmanın sorumluluğunu da üstlenmektedir.
Meslek yüksek okulundan sorumluluklarının bilincinde, ekip çalışmasına uyumlu, yeterli mesleki bilgiye sahip, hayat boyu öğrenme prensibini benimsemiş, etik kurallara bağlı olarak mezun olan öğrencilerimiz, sağlık sektöründe başarılı bireyler olarak kariyerlerine devam etmektedir.

Sizlere de öğrencilik ve meslek hayatınızda başarılar dilerim...
 Öğr. Gör. Ali Mirza DİNÇER
Anestezi Program Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01